;

Sevgililer günü için hangi çiçek?

Sevgililer Günü Çiçekleri Nelerdir? Sevgiliye Hangi Çiçekler Alınır?

 

İnsanların duygularını ifade edebilmek amacıyla en fazla kullandıkları nesneler çiçeklerdir. Sevgililer günü çiçekleri nelerdir gibi bir soru ile sıkça karşılaşma nedenimizde tam olarak budur. Çünkü güzel tepkiler almanın en kolay yolu çiçek almaktır. Ancak bu noktada bilinmesi gereken önemli bir detay bulunmaktadır, o da çiçeklerin simgeledikleri anlamdır. Sevgililer günü çiçekleri nelerdir gibi bir durumla karşılaşırsanız mutlaka bu küçük ama çok önemli detayı unutmayın.

Aksi halde duygularınızı yanlış ifade etmiş olursunuz. Örneğin kızgınlık ve öfke gibi anlamlar taşıyabilen çiçekleri kalkıp sevginizi ifade etmek için kullanmaya çalışabilirsiniz.

Bazı Çiçekler ve Taşıdıkları Özel Anlamlar

 

Beyaz gül: Beyaz rengi genel olarak saflık, temizlik ve masumiyet gibi anlamlara gelir. Gül ise sevginin ve aşkın bir göstergesi olarak kullanılır. Beyaz renkli gül aşk ifadesinden öte doğallığı ve saflığı ön plana alan sevgiyi ifade eder. Örnek olarak anneye duyulan sevgi gibi.

Kırmızı gül: Seni her şeyi sevdiğimden daha fazla seviyorum anlamı taşır. Sevgililer günü çiçekleri nelerdir denildiği zaman ilk akıla ilk gelen çiçek kırmızı gül olur.

Pembe gül: Bu gül sevgi beslediğiniz kız arkadaşınızın size karşı olan duygularından emin olmadığınız durumlarda verebileceğiniz bir çiçektir. Bunun haricinde minnettar olma, hayranlık duygusuna sahip olma ve taziye mesajı verme gibi anlamlara da gelebilmektedir. Sevgililer günü çiçekleri nelerdir denildiğinde vereceğiniz çiçeğin taşıdığı anlamı düşünerek vermeniz istemeyeceğiniz durumları önler.

Kır çiçekleri: Özlemi duyulan sevgiyi ve aşkı anlatır. Bazı mevsimlerde kır çiçeklerini bulmanız zorlaşabilir bu nedenle kurutulmuş kır çiçekleri kullanmanız gerekebilir. Kurutulmuş kır çiçekleri romantik duyguları yaşamayı sevmeye eğilimi olan sevgiliniz için ideal bir seçenek olabilir.

Papatya: Sevgililer günü çiçekleri nelerdir denildiği zaman hemen hemen çoğu kişi kırmızı gül seçer ama bu klasik hediyeden sıkılıp başka bir alternatif arıyorsanız papatya tam size göre. Papatya saf aşkı ifade ettiği için sizin için güzel bir tercih olabilir.

Orkide: Şıklık, zarafet ve masumiyet gibi duyguları ifade eden güzel bir seçenek olarak gösterilebilir. Son zamanlarda çok fazla tercih edilmektedir. Saksılarda ya da vazo içinde yetişebilmektedir. Doğru bakılırsa yıllarca korunabilir. Kırmızı gül klasiğinden sıkılanlar için iyi bir alternatiftir.

Krizantem: Kasımpatı olarak bilinir ama asıl adı altın çiçektir. Hüzün ifade eder ama aşkı da ifade etmektedir. Sadakat gibi çok anlamlı duyguları ifade eder. Sevgililer günü çiçekleri nelerdir noktasında çok iyi bir seçenek olarak ifade edilebilir.

Lale: Beyaz lale ve kırmızı lale seçilebilir beyaz renkli olanı temizliği ve saflığı ifade ederken kırmızı renkli lale “seni seviyorum” anlamına gelmektedir. Sevgililer günü çiçekleri nelerdir seçimini dikkatli yapmanız önerilir.

Doğum günü pastası

Doğum günü pastası

0,00 ₺
Çiçek Sepeti

Çiçek Sepeti

75,00 ₺ 0,00 ₺
Geçmiş olsun temalı çiçek

Geçmiş olsun temalı çiçek

392,00 ₺
Doğum günü mesajlı çiçekler

Doğum günü mesajlı çiçekler

392,00 ₺

Yozgat Çiçek Nasıl Sipariş Verilir

Sevdiğimiz insanlara değer verdiğimizi gösterebilmek için çiçek verebiliriz. O anki durum ne olursa olsun, hiçbir şey 'mutlu yıllar' veya 'seni seviyorum' diyebilen güzel bir demet çiçek kadar etkileyici değildir. Taze kesilen çiçekler her daim etkili bir hareket olmuştur.

Bununla beraber, herkes genel olarak yerel çiçekçisini ziyaret etme zamanına veya imkânına sahip olamayabilir ve birebir Yozgat çiçek teslimatı yapan bir çiçekçiden bir demet siparişi veremeyebilir. İster anneler gününde hayattaki annenize bir buket çiçek gönderin, ister Sevgililer Günü'nde arkadaşınıza çiçek veya hediye vermek olsun en iyi ve güzel çiçek teslimat hizmetini seçip ürünlerin alıcıya tam zamanında iletilmesini istiyorsanız Yozgat çiçek sizin için en doğru seçim olacaktır.


En Doğru Çiçek Teslimat Hizmeti Nasıl Seçilmeli?

En doğru çiçek teslimat hizmetini seçtiğinizden emin olmak adına, birkaç şeyi dikkate almak iyi olacaktır. Bu detaylar güvenilir ve saygın bir şirketi tercih etmeye yardımcı olacaktır. https://yozgatcicekcilik.com.tr/ dağıtım hizmeti konusunda her ihtiyacınızı karşılayabilir.  Ayrıca, çiçeklerin gönderileceği o zamana bağlı olarak çabucak yapılan bir teslimat seçeneğini sunabilecek bir sağlayıcı seçmek isteyeceksinizdir. Benzer olarak,  belli bir bütçeye bağlı kalmanız da gerekiyorsa, teslimat sırasında ek ücret eklemeyecek bir şirketi tercih etmeniz yararınıza olacaktır.Çiçek Siparişini Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir çiçek teslimat hizmeti alacağınızdan emin olmak adına, iyi değerlendirilmiş olan bir şirket seçmek iyi olur (Yozgat çiçek gibi). Ayrıca, iptal konusunda esnek olabilen, yüksek teslimat maliyetine sahip olmayacak ve bir sonraki gün ya da daha ileri bir tarihte de teslimat yapabilme seçeneğine sahip olan bir çiçekçi seçmeniz iyi olacaktır. Dahası, garantili çiçek teslimatı yapabilen bir yeri tercih etmek istiyor olabilirsiniz. https://yozgatcicekcilik.com.tr/ bu konuda iyi bir seçenek olacaktır.

Sevdiğiniz insanları mutlu etmek, günlerinin daha güzel ve anlamlı geçebilmesi adına çiçek siparişi yaparken Yozgat çiçek onların hoşlanmış olduğu renklerde ve tarzda konusunda size yardımcı olabilir. Bu tasarımlar da gül, lilyumlar veya kır çiçeklerinden oluşabileceği gibi, onlarca çeşit saksı çiçeklerinden birini de seçmeniz mümkün olabilir.


Çiçek Siparişi İçin Uygun Ürünü Nasıl Seçmeliyiz?

Sevdiğiniz insanların beğendiği tarzlarda çiçek siparişi verme için ürün seçmek mevzusunda en zor olan durumdur. Bunun için de usta ellerde hazırlanmış olan bir tasarımı seçebilir ya da garanti olması için istediğiniz saksı çiçekleri grubundan da istediğiniz şekilde güzel bir ürünü de alabilirsiniz. Yozgat çiçek her ne gönderecekseniz gönderin sevdiğiniz insanların çiçeklerin taşımış olduğu duygularla kalbinizden geçen şeyleri aktararak o duyguları hissettirebilirsiniz. Bu arada unutmayın ki her çiçeğin de kendi içerisinde saklamış olduğu özel anlamları da vardır. Unutmayın Yozgat çiçek aracılığı ile alacağınız her çiçek taşımış olduğu anlama göre de sevdiklerinize anlamlı bir jest yapabilirsiniz.