;

Papatyalar Hakkında

Papatya Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Saflığın, temiz kalbin ve zarafetin sembolü Papatya çiçeği her gören bireyi büyüleyen güzelliktedir. Mis gibi kokusu, bin bir derde deva faydaları, sade güzelliği ile papatya insan kalbinin kazanılmasından fazlasını yapmaktadır. Hep beraber papatya nedir sorusunun yanıtlarını bakalım.

Papatyanın Latincedeki ismi “Chamomillae Romanae” olarak bilinmektedir ve en geniş familya alanına sahip bitki türlerinden biridir. Buzul alanları hariç hemen her yerde yetişme alanı bulan papatya, otsu bir bitki türü olup Türkiye’de 1100’den fazla çeşidi bulunmaktadır. Aynı zamanda C vitamini bakımından da oldukça zengin bir bitki türü olan papatya bu sebepten dolayı sağlık, gıda ve kozmetik piyasalarında sıklıkla kullanım alanı bulmaktadır.

Papatya yalnızca günümüzde kullanılmamaktadır. Özellikle de eski Mısır zamanında papatya, Tanrı ya da tanrıçalara adak olarak takdim edilmekteydi. Yine aynı zamanda eski dönemlerde senenin ilk açan papatyaları, o ülkeye ya da yetiştiği bölgeye uğur getirdiğine inanılırmış, küçük çocukların çabuk büyümeleri amacıyla ellerine papatya demetleri verilirmiş.

 İnsanlar, papatya buketlerini sevdiklerine sıklıkla hediye etmektedir. Özellikle de bir erkeğin papatya hediye etmesi karşısındaki kadını çok saf duygularla, tertemiz bir kalp ile sevdiğinin anlamına gelmektedir. Masumluğun sembollerinden biri olan Papatya çiçeği günümüzde de gelin buketleri olarak taç şeklinde kullanılmaktadır. İnsanlar, papatya çiçeğini çok sevdikleri için diğer sevdikleri bireylere buket şeklinde armağan etmeyi, saksı ve bahçelerde yetiştirmeyi oldukça severler.

 

Kozmetik Alanda Papatya Kullanımı

Papatya bitkisinin cildi sıkılaştırma özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle bakım kremlerinde sık sık kullanılmaktadır. Kuru papatyanın kaynatıldıktan sonra soğuması beklenilir. Daha sonra suyun pamuğa emdirildikten sonra göz kapaklarına 5 ile 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde bekletilmesi, gözaltı torbalarını ve karalamaların giderilmesine yardımcı olur.

Papatya Çiçeği Suyu İle Saç Açma Uygulamaları

Yukarıdaki paragrafta da anlatıldığı gibi kaynatılan papatya suyunun fısfıslı Bir şişeye doldurulduktan sonra saçlara uygulanılması yöntemine başvurulabilir. Saçlara papatya suyu uyguladıktan sonra etkisini gösterebilmesi için güneşe çıkmakta fayda olacaktır. Güneşinde etkisi ile saçlara doğal bir gölge görünümü kazandırılacaktır.

Papatya Çayı

Papatya çayının sakinleştirici etkisinin olduğu bilinmektedir. Özellikle de stresli bir iş temposunda çalışılıyorsa gün içerisinde ya da uyku problemi yaşıyorsa bireylerin uyumadan önce bir bardak papatya çayı içmeleri kendilerini daha da sakinleştirecektir. Özellikle de bayanların regl zamanlarında en yakın arkadaşlarından biri papatya çayıdır. Ağrı ve sızı ile krampların bireyleri rahatsız edecek kadar artması neticesinde böbreklerde yorulacaktır. Ağrı kesiciler yerine papatya çayının içilmesi bayanların başta olmak üzere diğer bireylerin daha rahat bir şekilde sakinleştirici etkisi ile yatıştırılmalarına vesile olacaktır.

 

Hediye Olarak Papatya

Papatyalar, çağımızda hediye olarak sıklıkla tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir. Özellikle de özel günlerde bireylerin sevdiklerine hediye olarak alabilecekleri alternatiflerin ya da seçeneklerin başında Papatya çiçeği gelmektedir.

 

Seramikte Papatyalar

Seramikte Papatyalar

149,00 ₺
Cam fanusta gül ve papatyalar

Cam fanusta gül ve papatyalar

135,00 ₺
Seni seviyorum hazır mesaj papatyalar

Seni seviyorum hazır mesaj papatyalar

332,00 ₺
Lilyum ve papatyalar

Lilyum ve papatyalar

326,00 ₺

Yozgat Çiçek Nasıl Sipariş Verilir

Sevdiğimiz insanlara değer verdiğimizi gösterebilmek için çiçek verebiliriz. O anki durum ne olursa olsun, hiçbir şey 'mutlu yıllar' veya 'seni seviyorum' diyebilen güzel bir demet çiçek kadar etkileyici değildir. Taze kesilen çiçekler her daim etkili bir hareket olmuştur.

Bununla beraber, herkes genel olarak yerel çiçekçisini ziyaret etme zamanına veya imkânına sahip olamayabilir ve birebir Yozgat çiçek teslimatı yapan bir çiçekçiden bir demet siparişi veremeyebilir. İster anneler gününde hayattaki annenize bir buket çiçek gönderin, ister Sevgililer Günü'nde arkadaşınıza çiçek veya hediye vermek olsun en iyi ve güzel çiçek teslimat hizmetini seçip ürünlerin alıcıya tam zamanında iletilmesini istiyorsanız Yozgat çiçek sizin için en doğru seçim olacaktır.


En Doğru Çiçek Teslimat Hizmeti Nasıl Seçilmeli?

En doğru çiçek teslimat hizmetini seçtiğinizden emin olmak adına, birkaç şeyi dikkate almak iyi olacaktır. Bu detaylar güvenilir ve saygın bir şirketi tercih etmeye yardımcı olacaktır. https://yozgatcicekcilik.com.tr/ dağıtım hizmeti konusunda her ihtiyacınızı karşılayabilir.  Ayrıca, çiçeklerin gönderileceği o zamana bağlı olarak çabucak yapılan bir teslimat seçeneğini sunabilecek bir sağlayıcı seçmek isteyeceksinizdir. Benzer olarak,  belli bir bütçeye bağlı kalmanız da gerekiyorsa, teslimat sırasında ek ücret eklemeyecek bir şirketi tercih etmeniz yararınıza olacaktır.Çiçek Siparişini Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir çiçek teslimat hizmeti alacağınızdan emin olmak adına, iyi değerlendirilmiş olan bir şirket seçmek iyi olur (Yozgat çiçek gibi). Ayrıca, iptal konusunda esnek olabilen, yüksek teslimat maliyetine sahip olmayacak ve bir sonraki gün ya da daha ileri bir tarihte de teslimat yapabilme seçeneğine sahip olan bir çiçekçi seçmeniz iyi olacaktır. Dahası, garantili çiçek teslimatı yapabilen bir yeri tercih etmek istiyor olabilirsiniz. https://yozgatcicekcilik.com.tr/ bu konuda iyi bir seçenek olacaktır.

Sevdiğiniz insanları mutlu etmek, günlerinin daha güzel ve anlamlı geçebilmesi adına çiçek siparişi yaparken Yozgat çiçek onların hoşlanmış olduğu renklerde ve tarzda konusunda size yardımcı olabilir. Bu tasarımlar da gül, lilyumlar veya kır çiçeklerinden oluşabileceği gibi, onlarca çeşit saksı çiçeklerinden birini de seçmeniz mümkün olabilir.


Çiçek Siparişi İçin Uygun Ürünü Nasıl Seçmeliyiz?

Sevdiğiniz insanların beğendiği tarzlarda çiçek siparişi verme için ürün seçmek mevzusunda en zor olan durumdur. Bunun için de usta ellerde hazırlanmış olan bir tasarımı seçebilir ya da garanti olması için istediğiniz saksı çiçekleri grubundan da istediğiniz şekilde güzel bir ürünü de alabilirsiniz. Yozgat çiçek her ne gönderecekseniz gönderin sevdiğiniz insanların çiçeklerin taşımış olduğu duygularla kalbinizden geçen şeyleri aktararak o duyguları hissettirebilirsiniz. Bu arada unutmayın ki her çiçeğin de kendi içerisinde saklamış olduğu özel anlamları da vardır. Unutmayın Yozgat çiçek aracılığı ile alacağınız her çiçek taşımış olduğu anlama göre de sevdiklerinize anlamlı bir jest yapabilirsiniz.