;

Orkide Türleri

Orkide Türleri Nelerdir? En Güzel Orkide Örnekleri

 

Orkide, dünya geneli düşünüldüğü zaman en çok yayılma özelliği bulunan ve aynı zamanda en geniş familyası bulunan çiçek türlerindendir. Orkidelerin bakımları özenli bir biçimde yapılmalıdır. Nedeni bu çiçek türünün oldukça hassas bir yapıya sahip olmasıdır. En güzel orkide örnekleri konusuna geçmeden önce hatırlatmakta yarar var, orkide çiçeklerinin ekonomik açıdan değerleri diğer çiçeklerle kıyasla biraz fazladır.

Orkideler dünya geneli düşünüldüğü zaman en fazla sevilen çiçek türü olduğu belirlenmiştir. Bu çiçekler çok yıllık çiçek sınıfına girerler. Orkideler bazen her yıl çiçek açarlar bazen de yılda sadece iki  - üç sefer çiçek açarlar. Bu özellikleri tek başına ilgi odağı olmaları için yeterlidir. En güzel orkide örnekleri arasında belli başlı türler öne çıkar.  2500’e yakın türleri olduğu için orkide çiçekleri dünyada en geniş familyaya sahip bitkilerinden sayılır. Çok farklı iklim şartlarında yetişme imkânı olan orkide çiçeklerinin bazı türleri tropikal ormanlarda ağaçların üzerinde yetişirken bazı türleri ise dağlık arazilerde toprak üzerinde yetişirler.

En güzel orkide örnekleri hakkında şiirler yazılan hatta bazı film konuları için ilham kaynağı olan türlerden söz edilebilir. Orkidelerin az bilinen özelliklerinden biri bu çiçeğin Maraş dondurması için gerekli olan bir bitkisel tozun kaynağı olmasıdır. Bitkinin kökleri kullanılarak elde edilen toz Maraş dondurmasında kullanılır.

Orkidelerin Bazı Özellikleri

En güzel orkide örnekleri belirtilirken bu çiçeğin bazı özelliklerine değinmeden geçmek uygun olmaz. Orkide bitkisi küçük yapraklara sahiptir bunun yanı sıra gövdesi uzundur. Orkidenin değişik renklere sahip olan türleri bulunmaktadır. Hassas yapılıdır ama oldukça da dayanıklı bir yapıya sahiptir ve kalıcı olma özelliği gösterir. Toprakta da yetişebilir ama en sevdiği yetişme ortamı ağaçların kabuklarından meydana gelen çürümüş yapılardır. En güzel orkide örnekleri seçilerek dünyanın çeşitli bölgelerinde süs bitkisi amacıyla kullanılmaktadır. Orkide bitkisinin diğer özellikleri şunlardır;

-         Yumrulu ve çok yıllık bitkiler sınıfına girerler

-         Orkide bitkisinin tohumları oldukça küçüktür. Bitki tohumlarının çimlenebilmesi için belirli mantarların bu tohumları aşılaması gerekmektedir

-         Bitki çiçek verdiği zaman çiçekleri ya tek bir salkım şeklindedir ya da birleşmiş olan salkım yapısındadırlar

-         En güzel orkide örnekleri genelde görünüşü oldukça sade ve pula benzer görünümdedir. Ancak nadiren görülebilen çevrel biçimli olan türleri de bulunmaktadır

-         Orkideler seralarda, saksılarda ya da salonlarda yetiştirilebilen bitkilerdir

-         Orkide bitkisi genel olarak dünya üzerinde tüm bölgelerde yetişebilir ama tropik iklim olan yerlerde daha çok yetişir

-         En güzel orkide örnekleri arasında bulunan türlerden 24 çeşidi Türkiye topraklarında yetişmektedir

-         En güzel orkide örnekleri çok yıllık bitki olmaları nedeni ile oldukça dayanıklı yapıdadırlar ve uygun koşullarda korunmaları durumunda yıllarca dayanabilecek yapıdadırlar

tek dal orkide bitkisi

tek dal orkide bitkisi

220,00 ₺
iki adet orkide

iki adet orkide

349,00 ₺
Beyaz 2 dallı Mega boy Orkide

Beyaz 2 dallı Mega boy Orkide

0,00 ₺
Sevni seviyorum çift dallı orkide

Sevni seviyorum çift dallı orkide

724,00 ₺

Yozgat Çiçek Nasıl Sipariş Verilir

Sevdiğimiz insanlara değer verdiğimizi gösterebilmek için çiçek verebiliriz. O anki durum ne olursa olsun, hiçbir şey 'mutlu yıllar' veya 'seni seviyorum' diyebilen güzel bir demet çiçek kadar etkileyici değildir. Taze kesilen çiçekler her daim etkili bir hareket olmuştur.

Bununla beraber, herkes genel olarak yerel çiçekçisini ziyaret etme zamanına veya imkânına sahip olamayabilir ve birebir Yozgat çiçek teslimatı yapan bir çiçekçiden bir demet siparişi veremeyebilir. İster anneler gününde hayattaki annenize bir buket çiçek gönderin, ister Sevgililer Günü'nde arkadaşınıza çiçek veya hediye vermek olsun en iyi ve güzel çiçek teslimat hizmetini seçip ürünlerin alıcıya tam zamanında iletilmesini istiyorsanız Yozgat çiçek sizin için en doğru seçim olacaktır.


En Doğru Çiçek Teslimat Hizmeti Nasıl Seçilmeli?

En doğru çiçek teslimat hizmetini seçtiğinizden emin olmak adına, birkaç şeyi dikkate almak iyi olacaktır. Bu detaylar güvenilir ve saygın bir şirketi tercih etmeye yardımcı olacaktır. https://yozgatcicekcilik.com.tr/ dağıtım hizmeti konusunda her ihtiyacınızı karşılayabilir.  Ayrıca, çiçeklerin gönderileceği o zamana bağlı olarak çabucak yapılan bir teslimat seçeneğini sunabilecek bir sağlayıcı seçmek isteyeceksinizdir. Benzer olarak,  belli bir bütçeye bağlı kalmanız da gerekiyorsa, teslimat sırasında ek ücret eklemeyecek bir şirketi tercih etmeniz yararınıza olacaktır.Çiçek Siparişini Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir çiçek teslimat hizmeti alacağınızdan emin olmak adına, iyi değerlendirilmiş olan bir şirket seçmek iyi olur (Yozgat çiçek gibi). Ayrıca, iptal konusunda esnek olabilen, yüksek teslimat maliyetine sahip olmayacak ve bir sonraki gün ya da daha ileri bir tarihte de teslimat yapabilme seçeneğine sahip olan bir çiçekçi seçmeniz iyi olacaktır. Dahası, garantili çiçek teslimatı yapabilen bir yeri tercih etmek istiyor olabilirsiniz. https://yozgatcicekcilik.com.tr/ bu konuda iyi bir seçenek olacaktır.

Sevdiğiniz insanları mutlu etmek, günlerinin daha güzel ve anlamlı geçebilmesi adına çiçek siparişi yaparken Yozgat çiçek onların hoşlanmış olduğu renklerde ve tarzda konusunda size yardımcı olabilir. Bu tasarımlar da gül, lilyumlar veya kır çiçeklerinden oluşabileceği gibi, onlarca çeşit saksı çiçeklerinden birini de seçmeniz mümkün olabilir.


Çiçek Siparişi İçin Uygun Ürünü Nasıl Seçmeliyiz?

Sevdiğiniz insanların beğendiği tarzlarda çiçek siparişi verme için ürün seçmek mevzusunda en zor olan durumdur. Bunun için de usta ellerde hazırlanmış olan bir tasarımı seçebilir ya da garanti olması için istediğiniz saksı çiçekleri grubundan da istediğiniz şekilde güzel bir ürünü de alabilirsiniz. Yozgat çiçek her ne gönderecekseniz gönderin sevdiğiniz insanların çiçeklerin taşımış olduğu duygularla kalbinizden geçen şeyleri aktararak o duyguları hissettirebilirsiniz. Bu arada unutmayın ki her çiçeğin de kendi içerisinde saklamış olduğu özel anlamları da vardır. Unutmayın Yozgat çiçek aracılığı ile alacağınız her çiçek taşımış olduğu anlama göre de sevdiklerinize anlamlı bir jest yapabilirsiniz.