;

Orkideleriniz Çiçek Açmıyormu ?

Orkide Nasıl Çiçek Açtırılır? Nasıl Çoğaltılır?

Orkide zarif renkli mis kokulu kocaman kocaman çiçekleriyle göz dolduran en özel çiçeklerden birisidir. Fakat belirli zamanlarda çiçekler dökülmeye başladığında yapraklar aniden küstüğünde o eşsiz güzelliğine de gölge düştüğü de bilinmektedir. O eşsiz şık görüntüsü tamamen kaybolduğunda iki tane dal dışında gözünüz gibi baktığınız çiçeğinize de veda etmek zorunda kalınıyor. Orkide çiçeklerinin bakımı çoğu insan tarafından bilinmediğinden yanlış bakım sonucu hüsrana uğramanıza engel olunamaz. Bitkinizin bir canlı olduğunu unutmamalı ve ona en sağlıklı şekilde bakmanız gerektiğini unutmamalısınız. Orkideler türlerine ve çeşitlerine göre farklılık gösterdiği gibi bakımları da hassas ve farklıdır.

Orkide Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Bir orkide bakımını üstlendiyseniz öncelikle tohum olarak ektiğiniz bir bitkinin hemen büyümeyeceğini kabullenmelisiniz. Fakat tohum yerine çiçek açmış bir orkide sahiplendiyseniz ona sevginizi vermekle işe başlayabilirsiniz. Kendilerine özel saksılarda bakımını yaptığınızda bitkinizin tüm çabanıza karşılık verdiğini görmeye kısa bir süre içerisinde görebileceksiniz. Öncelikle bitkinizi severek ona bakmaya başlamalısınız. Çünkü sevgi evrenseldir ve tüm canlılar sevgiyi hissedecektir. Suyunu ve toprağını havalandırmak ise iyi bir etken olacaktır.

Orkide Nasıl Bir Ortamda Kalmalıdır?

Orkideler yapıları gereği hassas ve özen gerektiren bitkiler arasında yer almaktadır. Ona baktığınızda asla havasız bir ortamda kalmaması gerektiğini bilmelisiniz. Bulunduğu ortam tam da bu nokta da çok daha büyük özen istemektedir. Havasızlığa asla tahammul edemeyen bu güzel çiçeklerin açmasını istiyorsanız bulunduğu ortamın temiz havada olduğundan emin olmalısınız. Özellikle üst yaprakları ve çiçeklerin hava alması kadar toprağının da hava alması önemlidir. Bu yüzden de toprağı aralıklarla havalandırmalısınız. Nem oranı bu bitkilerde çok değerlidir. Bu yüzden nem oranının % 40 ile % 70 arasında kalmasına da dikkat etmelisiniz. Isı derecesi 26 derece ısıda kalmalı ve asla 10 derecenin altına düşürülmemelidir. Hassas bitkiniz kendini tamamen kapatarak ölecektir ve her zaman güneşin ısısına ve ışığına ihtiyacı vardır. Bu yüzden orkideler şeffaf saksılarda bakılmalıdır. Tüm bunların yanı sıra orkideler kendilerine özel besinlerle beslenmelidir ve on beş günde bir kez olmak kaydıyla özel besini ile ödüllendirilmelidir. 

Orkideye Çiçek Açtırmanın Farklı Yolları Nelerdir?

Orkide bitkisine bakmak aslında çok kolay gibi görünse de uzun ve uğraştırıcıda olabilir. Bu kişiden kişiye farklılık gösterse de farklı yollarla da orkidenize çiçek açtırmayı başarabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi budanan ve ölü olan kısımlarından arındırdıktan sonra vaselin ile bitkinizi canlandırmak olacaktır. Orkidenizin hassasiyeti gereği strelize bir şekilde budamanız ve ölü kısımlarından arındırdıktan sonra yeşil boğumlarına vaselin sürmeniz onu besleyecek ve üst tarafta ki kısımlarda çiçekler açmaya başlayacaktır. Sulama periodunuzu düzenlediğinizde ve farklı besinler ile orkidenizi beslediğinizde kesinlikle çok daha sağlıklı ve ışıl  ışıl  şık ve gösterişli bir bitkiye kavuşmuş olabilirsiniz.

Çiçek Sepeti

Çiçek Sepeti

75,00 ₺ 0,00 ₺
Geçmiş olsun temalı çiçek

Geçmiş olsun temalı çiçek

392,00 ₺
Canım annem çiçek kutusu

Canım annem çiçek kutusu

597,00 ₺
Çiçek hediyeli çikolata

Çiçek hediyeli çikolata

700,00 ₺

Yozgat Çiçek Nasıl Sipariş Verilir

Sevdiğimiz insanlara değer verdiğimizi gösterebilmek için çiçek verebiliriz. O anki durum ne olursa olsun, hiçbir şey 'mutlu yıllar' veya 'seni seviyorum' diyebilen güzel bir demet çiçek kadar etkileyici değildir. Taze kesilen çiçekler her daim etkili bir hareket olmuştur.

Bununla beraber, herkes genel olarak yerel çiçekçisini ziyaret etme zamanına veya imkânına sahip olamayabilir ve birebir Yozgat çiçek teslimatı yapan bir çiçekçiden bir demet siparişi veremeyebilir. İster anneler gününde hayattaki annenize bir buket çiçek gönderin, ister Sevgililer Günü'nde arkadaşınıza çiçek veya hediye vermek olsun en iyi ve güzel çiçek teslimat hizmetini seçip ürünlerin alıcıya tam zamanında iletilmesini istiyorsanız Yozgat çiçek sizin için en doğru seçim olacaktır.


En Doğru Çiçek Teslimat Hizmeti Nasıl Seçilmeli?

En doğru çiçek teslimat hizmetini seçtiğinizden emin olmak adına, birkaç şeyi dikkate almak iyi olacaktır. Bu detaylar güvenilir ve saygın bir şirketi tercih etmeye yardımcı olacaktır. https://yozgatcicekcilik.com.tr/ dağıtım hizmeti konusunda her ihtiyacınızı karşılayabilir.  Ayrıca, çiçeklerin gönderileceği o zamana bağlı olarak çabucak yapılan bir teslimat seçeneğini sunabilecek bir sağlayıcı seçmek isteyeceksinizdir. Benzer olarak,  belli bir bütçeye bağlı kalmanız da gerekiyorsa, teslimat sırasında ek ücret eklemeyecek bir şirketi tercih etmeniz yararınıza olacaktır.Çiçek Siparişini Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir çiçek teslimat hizmeti alacağınızdan emin olmak adına, iyi değerlendirilmiş olan bir şirket seçmek iyi olur (Yozgat çiçek gibi). Ayrıca, iptal konusunda esnek olabilen, yüksek teslimat maliyetine sahip olmayacak ve bir sonraki gün ya da daha ileri bir tarihte de teslimat yapabilme seçeneğine sahip olan bir çiçekçi seçmeniz iyi olacaktır. Dahası, garantili çiçek teslimatı yapabilen bir yeri tercih etmek istiyor olabilirsiniz. https://yozgatcicekcilik.com.tr/ bu konuda iyi bir seçenek olacaktır.

Sevdiğiniz insanları mutlu etmek, günlerinin daha güzel ve anlamlı geçebilmesi adına çiçek siparişi yaparken Yozgat çiçek onların hoşlanmış olduğu renklerde ve tarzda konusunda size yardımcı olabilir. Bu tasarımlar da gül, lilyumlar veya kır çiçeklerinden oluşabileceği gibi, onlarca çeşit saksı çiçeklerinden birini de seçmeniz mümkün olabilir.


Çiçek Siparişi İçin Uygun Ürünü Nasıl Seçmeliyiz?

Sevdiğiniz insanların beğendiği tarzlarda çiçek siparişi verme için ürün seçmek mevzusunda en zor olan durumdur. Bunun için de usta ellerde hazırlanmış olan bir tasarımı seçebilir ya da garanti olması için istediğiniz saksı çiçekleri grubundan da istediğiniz şekilde güzel bir ürünü de alabilirsiniz. Yozgat çiçek her ne gönderecekseniz gönderin sevdiğiniz insanların çiçeklerin taşımış olduğu duygularla kalbinizden geçen şeyleri aktararak o duyguları hissettirebilirsiniz. Bu arada unutmayın ki her çiçeğin de kendi içerisinde saklamış olduğu özel anlamları da vardır. Unutmayın Yozgat çiçek aracılığı ile alacağınız her çiçek taşımış olduğu anlama göre de sevdiklerinize anlamlı bir jest yapabilirsiniz.